Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 już w najbliższy weekend

724 1024 Triathlon Przechlewo
  • 0

Sportowe zmagania z udziałem ponad 900 Tribohaterów o wielkich sercach do walki (m.in. Kacpra Adama, Piotra Ławickiego), a także dodatkowe pozasportowe atrakcje czekają na wszystkich przybywających nad Jezioro Końskie w dniach 26-27 sierpnia 2017. Odbędzie się tu jubileuszowa, piąta edycja Prime Food Triathlon Przechlewo – święta triathlonu i dobrej zabawy o niepowtarzalnej atmosferze tworzonej przez uczestników, kibiców i wolontariuszy.

Zawodnicy z czołówki polskiego triathlonu i pasjonaci tej dyscypliny sportu sprawdzą się w Przechlewie w pływaniu, kolarstwie i bieganiu na trzech dystansach indywidualnych: 112,99 km (tzw. „połówce”), 56,5 km (tzw. „ćwiartce”), 28,25 km (czyli „sprincie”) oraz na jednym drużynowym (56,5 km). W ramach imprezy odbędą się także Klubowe Mistrzostwa Cyklu Tri Tour z udziałem najlepszych krajowych ekip w tym sezonie. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. okoliczni Tribohaterzy (ok. 48 z samego Przechlewa, ok. 12 z Człuchowa, ok. 17 z Chojnic, ok. 4 z Kartuz), zawodnicy z Trójmiasta (ok. 73), Koszalina (ok. 22), Słupska (ok. 22), a także dalszych części Polski (m.in. Poznania, Zielonej Góry, Katowic).

Święto triathlonu i dobrej zabawy rozpoczniemy oficjalnie w sobotni poranek, jednak triathlonowe „miasteczko” zacznie powstawać nad Jeziorem Końskim już kilka dni wcześniej. Stopniowo będzie ono zapełniać się wspaniałymi triathlonowymi ekipami i kibicami aż do weekendowego finału. Warto wybrać się do Przechlewa, by na własne oczy zobaczyć, jak sportowo zmienia się najbliższa okolica i złapać triathlonowego bakcyla dzięki gorącej atmosferze tworzonej przez zawodników, wolontariuszy, okolicznych mieszkańców oraz pozostałych sympatyków triathlonu – zapowiada Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów.

Tegoroczną nowością będzie projekt „Ty startujesz – Tribohater radzi!”. W ramach niego przez cały czas trwania Prime Food Triathlon Przechlewo jego uczestnicy będą mogli uzyskać przedstartowe wskazówki od doświadczonych zawodników.

Kibicuj i się baw

Organizatorzy zachęcają wszystkich zarówno do żywiołowego wspierania uczestników Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 (walczących o miano Tribohaterów), jak również udziału w licznych pozasportowych atrakcjach. W sobotni wieczór (o godz. 20) na scenie głównej zaśpiewa Ania Karwan – finalistka VII edycji programu „The Voice of Poland”, znana także z roli Uli w serialu „Barwy szczęścia”. Wstęp wolny. W weekend odbędą się również konkursy z nagrodami (typowania, kibicowania oraz konkurs dla wolontariuszy). Na wszystkich sympatyków triathlonu będą czekać też: strefa EXPO i gastro (z niespodziankami od podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego i partnerów imprezy), akcja krwiodawstwa oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku (organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS). Coś dla siebie znajdą też dzieci. Junior Football Academy Przechlewo zaprosi ich do Mini Triathlonu – zabawy łączącej konkurencje sprawnościowe, artystyczne i edukacyjne. O dobre nastroje najmłodszych zadbają ponadto Klaun Szczudlarz i Żuk Emil (prowadzący pokaz Zumby).

Jestem przekonany, że każdy, kto w najbliższy/kolejny weekend odwiedzi teren naszych zawodów, znajdzie tu coś dla siebie. Jubileuszowa edycja będzie prawdziwym ukoronowaniem ponad pięciu lat pracy zespołu organizacyjnego i zapowiedzią tego, co szykujemy w kolejnych sezonach. Zapraszam do sportowej i pozasportowej zabawy! Wierzę, że nasze wspólne zaangażowanie przełoży się na doskonałe wyniki i niezapomniane wrażenia uczestników, jak również ogromne wsparcie dla potrzebujących – dodaje Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów, a także triathlonista – jak co roku weźmie on udział w zawodach.

Start i meta Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a trasa rowerowa i biegowa powiodą po malowniczej okolicy.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: