Żelazne wsparcie dla i od krwiodawców

686 1024 Triathlon Przechlewo
  • 0

Przypominamy, że w sobotę 26 sierpnia 2017 podczas zawodów Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 odbędą się akcja krwiodawstwa oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS!

Zbiórka krwi odbędzie się w krwiobusie zlokalizowanym na terenie imprezy. Rejestracja planowana jest w godz. 9:30 – 13:00, choć sama zbiórka krwi i obecność CzSHDK potrwa nieco dłużej. Na wszystkich oddających krew czekają upominki od partnera imprezy i akcji – firmy  Smart Pharma. Wszyscy krwiodawcy otrzymają witamy krwiotwórcze InnovitumB, a  5 pierwszych osób – dodatkowo żelazo elementarne Innofer. „Żelazne pakiety” pomogą im w odpowiedniej regeneracji organizmu po całej akcji. Systematyczne uzupełnianie dobrze przyswajalnego żelaza, gdy regularnie oddaje się krew lub prowadzi np. aktywny tryb życia, jest bowiem bardzo ważne.

Przed oddaniem krwi należy być wypoczętym, zjeść lekkostrawny posiłek oraz unikać używek. Z najważniejszymi informacjami na ten temat można zapoznać się na poniższych stronach:

http://krwiodawstwoczluchow.pl/index.php/ct-menu-item-7/jak-czesto-oddajemy-krew
http://www.krwiodawstwo.slupsk.pl/informacje-dla-krwiodawcow

 

Zachęcamy do wspólnego pomagania!