Opisy tras - Triathlon Przechlewo 2020

Termin: 29-30 sierpnia 2020r.

Pływanie

Jezioro Końskie w Przechlewie,
Pętla: 1,9 km, 950 metrów i 475m

Start i meta etapu pływania zlokalizowana jest na plaży Ośrodka Sportu i Rekreacji nad Jeziorem Końskim w Przechlewie. Start odbędzie się z linii brzegowej. Wejście do wody jest łagodne i piaszczyste. Zawodnicy do pokonania w wodzie będą mieli jedną pętlę w zależności od dystansu. Po starcie zawodnicy kierować się będą wzdłuż wyznaczonej trasy – oznaczonej wysokimi bojami. Każda boja musi być opłynięta z prawej strony. Start i meta oznakowane będą bojami w innych kolorach niż pozostałe. Pośrodku trasy wyznaczona została specjalna strefa dla niekolizyjnego poruszania się ratowników WOPR oraz sędziów. Przy wyjściu z wody zawodników asekurować będą osoby pomagające w sprawnym wyjściu z wody. Od wyjścia z wody do strefy zmian jest ok. 300 metrów. Zawodnicy wybiegają z wody w kierunku recepcji (lekki podbieg), aby po przekroczeniu bramy wjazdowej ośrodka dotrzeć do strefy zmian. Zawodnicy do strefy zmian będą biec wyznaczoną trasą, o nawierzchni trawiastej i betonowej. Tam, gdzie będzie to wskazane zostaną rozłożone maty gumowe oraz dywany. Dystans zmierzony został metodą GPS.

Dystans 28,25 km:
1 x pętla 475 metrów.
Limit czasu ukończenia pływania 22,5 minut

Dystans 56,5 km:
1 x pętla 950 metrów.
Limit czasu ukończenia pływania 45 minut

Dystans 112,99 km:
1 x pętla 1,9 km.
Limit czasu ukończenia pływania 90 minut,
spodziewana temperatura wody 18ºC.

Rower

ETAP ROWEROWY
Trasa:
OSiR Przechlewo – Przechlewo – Dolinka – Pakotulsko – Rzeczenica – Pakotulsko – Dolinka – Przechlewo – OSiR Przechlewo

Start i meta etapu rowerowego zlokalizowane są naprzeciwko recepcji Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Końskie w Przechlewie. Cała trasa wiodła będzie po nawierzchni asfaltowej. Z Ośrodka wyjeżdżamy w kierunku Przechlewa, aby w centrum miejscowości (za Bankiem Spółdzielczym, koło Posterunku Policji) skręcić w lewo w kierunku Rzeczenicy. Od tej pory pomiędzy OSiRem a Rzeczenicą do pokonania będziemy mieli odpowiednią liczbę pętli. W połowie pętli (miejscowość Dolinka) zawodnicy do pokonania będą mieli ostry (najpierw prawoskrętny, później lewoskrętny) zjazd w kierunku Rzeki Brdy. Za mostem przez rzekę do pokonania natomiast jest stromy i długi podjazd w kierunku miejscowości Pakotulsko. Dalej droga do Rzeczenicy jest płaska z delikatnymi zjazdami i podjazdami. Jeden nawrót przed Rzeczenicą na jezdni, drugi nawrót na jezdni przed zjazdem w dół do strefy zmian.

Po pokonaniu odpowiedniej ilości pętli zawodnicy kierować się będą z powrotem na Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przechlewie, gdzie zlokalizowana jest meta etapu. Tam gdzie będzie to wskazane zostaną rozłożone maty gumowe oraz dywany. Dystans zmierzony zostanie metodą STS Timing.pl.

Dystans 28,25 km:
1 x pętla 22,5 km.
Limit czasu ukończenia pływania + roweru: 1h 15 min
punkty żywieniowe: https://ridewithgps.com/routes/24064699

Dystans 56,5 km:
2 x pętla 22,5 km.
Limit czasu ukończenia pływania + roweru: 3,5h
punkty żywieniowe: https://ridewithgps.com/routes/24064562

Dystans 112,99 km:
4 x pętla 22,5 km.
Limit czasu ukończenia pływania + roweru: 5h
punkty żywieniowe: https://ridewithgps.com/routes/24063543