Liczby triathlonowego jubileuszu w Przechlewie

859 572 Triathlon Przechlewo
 • 0

Ponad 6400 litrów wody i ponad 1 tonę owoców (bananów, pomarańczy i arbuzów) potrzebowali uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Udział w piątej (jubileuszowej) edycji imprezy wzięło dokładnie 763 z ponad 900 Tribohaterów, którzy zgłosili chęć startu w Przechlewie. Licznie przybyli goście, kibice, wolontariusze i okoliczni mieszkańcy stworzyli gorącą, niezapomnianą atmosferę. Dzięki imprezie zebrano ponad 4500 zł na sprzęt AGD dla Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego.

Tegoroczny Prime Food Triathlon odbył się w dniach 26-27 sierpnia 2017 w Przechlewie. Uczestnicy pływali, jeździli na rowerze i biegali na 3 dystansach indywidualnych (28,25 km, 56,5 km lub 112,99 km) lub 1 dystansie dla sztafet (56,5 km). Niektórzy zawodnicy z powodzeniem podjęli próbę pokonania kilku z nich. Magdalena Wiśniewska zwyciężyła wśród pań na  dystansie 28,25 km i 56,5 km, a inni startujący spróbowali swoich sił np. na 28,25 km i w sztafetach. Zawody były wyrównane i dostarczyły zebranym wielu sportowych i pozasportowych emocji.

Energetyczne doładowanie

Dzięki kibicom i wolontariuszom zawodnicy „doładowywali” się głośnym dopingiem, a punktom żywieniowym i strefie finishera – niezbędnymi płynami i kaloriami. Oprócz wspomnianych wcześniej owoców i wody czekały na nich również napoje izotoniczne (ponad 2700 litrów), batony energetyczne (ponad 1600 szt.), żelki witaminowe (ponad 1030 opakowań). Na pasta party, w strefie finishera i strefie gastro rozdystrybuowano też ponad 170 kg ciasta, niezliczoną ilość hamburgerów, hot-dogów, pizzy, soku i piwa. O bezpieczeństwo i komfort startu zadbali m.in. przedstawiciele służb oraz zespół ok. 200 wolontariuszy, wspierających Tribohaterów zaangażowaniem i motywacyjnymi okrzykami.

Miałem okazję „przetestować” trasę i zaplecze organizowanych przez nas zawodów zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Pomimo upływu czasu i różnych warunków pogodowych jedno pozostawało niezmienne – zapał wolontariuszy, który niósł do samej mety – mówił Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy.  – W imieniu swoim i zespołu organizacyjnego dziękuję wszystkim za tak piękny jubileusz! Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy mieli wkład w przygotowanie, organizację i tworzenie klimatu imprezy, a przede wszystkim: zawodników, wolontariuszy, kibiców, mieszkańców Przechlewa i okolic, wszystkich służb, władz samorządowych, współorganizatorów, sponsorów i partnerów – dodał.

Pomoc i zabawa w mistrzowskim stylu

W tym roku 5 zł z każdego wpisowego na Prime Food Triathlon Przechlewo zostało przeznaczone na rzecz Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego. W ramach podziękowań młodzi wychowankowie przygotowali dla uczestników ponad 900 własnoręcznie wykonanych upominków. Pomoc dla ośrodka była jedną z kilku szczytnych inicjatyw związanych z triathlonowym jubileuszem. W Przechlewie odbyły się również akcja krwiodawstwa i rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku (organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS). Swoją gotowość do oddania krwi zgłosiło 21 osób, a oddało 14. W bazie DKMS pojawiło się 9 nowych potencjalnych dawców szpiku. W programie dodatkowych atrakcji Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 znalazły się z kolei: koncert Ani Karwan, konkursy kibicowania i typowania, pokazy i zabawy dla dzieci (wśród nich MiniTriathlon przygotowany przez Junior Football Academy) oraz inne ciekawe inicjatywy. Na zakończenie sportowego weekendu organizatorzy wraz z Nadleśnictwem Niedźwiady posadzili na terenie imprezy pamiątkowy buk.

Wraz z zakończeniem jubileuszowej odsłony zawodów rozpoczęliśmy w zespole przygotowania do jej kolejnej edycji. Mamy nadzieję, że w takim, a nawet znacznie szerszym gronie, o czym świadczą opinie odwiedzających i ich bliskich, spotkamy się w 2018 roku. Już teraz zapraszam wszystkich na przyszłoroczny Prime Food Triathlon Przechlewo, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2018. Gorąca atmosfera, niezapomniane przeżycia w pięknej scenerii i dodatkowe atrakcje gwarantowane! Zapisy rozpoczniemy jesienią – zapowiedział Paweł Nowak z Prime Food.

Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 był ostatnią w tym roku imprezą w ramach jednego z największych w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane zostały Klubowe Mistrzostwa Cyklu Tri Tour. Wyniki zawodów w Przechlewie można znaleźć na stronie http://sts-timing.pl/event/prime-food-triathlon-przechlewo/, a zdjęcia m.in. na profilu „Triathlon Przechlewo” na FB.

 

Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 w liczbach

 • 763 zawodników na wszystkich dystansach (gotowość do starto zgłosiło ponad 900)
 • Ponad 4500 zł na sprzęt AGD dla Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego (5 zł z każdego wpisowego)

Wykorzystano:

 • 6429 litrów wody
 • 2731,5 litrów napojów izotonicznych
 • 174 kg ciasta
 • 1670 batonów energetycznych
 • 1035 opakowań żelków witaminowych
 • Niezliczoną ilość hamburgerów, hot-dogów, pizzy, soku i piwa (dla zawodników, wolontariuszy, służb, kibiców)
 • 540,6 kg bananów
 • 254,5 kg pomarańczy
 • 261 kg arbuzów

… i wiele innych! 🙂

Postawiono/wywieszono/położono:

 • 2 km płotów
 • Niezliczoną ilość bannerów i taśmy ogrodzeniowej
 • 350 m dywanów (licząc dywany na starcie i na mecie)

Imprezę wspierało:

 • 200 wolontariuszy
 • Wielu przedstawicieli służb medycznych, ratunkowych, mundurowych i porządkowych

 

Fot. Bartosz Cirocki / SportNaKaszubach.pl

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: