#Tribohaterzy na start juĹź w ten weekend

694 1024 Triathlon Przechlewo
  • 0

Prawie 900 zawodników z całej Polski i zza granicy weźmie udział w Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Najstarszy z nich będzie miał aż 75 lat, a najmłodszy jedynie 16. Odwiedzający Przechlewo w pierwszy weekend września, oprócz potężnej dawki sportowych emocji na zakończenie cyklu Enea Tri Tour, będą mogli liczyć na moc dodatkowych atrakcji i niepowtarzalną rodzinną atmosferę.

Czołowi zawodnicy i miłośnicy triathlonu spotkają się w Przechlewie już po raz czwarty w historii. Będą oni rywalizować na trzech dystansach indywidualnych: 112,99 km (tzw. „połówce”), 56,5 km (tzw. „ćwiartce”) oraz 28,25 km (czyli „sprincie”) oraz jednym drużynowym (56,5 km). Do walki o najwyższe sportowe cele zagrzewać ich będą wspaniali kibice, z których słynie Przechlewo.

– Atmosfera podczas weekendowych zawodów będzie naprawdę gorąca i prawdziwie mistrzowska, nie tylko ze względu na sportową rywalizację, ale również wspaniały doping kibiców i wolontariuszy – zapowiada Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów. – Cieszę się, że tak wielu #Tribohaterów wystartuje w Przechlewie i mam nadzieję, że jak co roku wyjadą oni stąd z niezapomnianymi wspomnieniami i chęcią ponownego startu w przyszłym roku – dodaje.

PrestiĹźowe mistrzostwa

W ramach zawodów w Przechlewie odbędą się także Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour.
– W Przechlewie wyłonimy najlepszych zawodników spoza grupy PRO, którzy zajmowali najwyższe lokaty w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. – Wrześniowe zawody cechuje wyjątkowa atmosfera i bardzo dobra organizacja. Z tego powodu Przechlewo to doskonałe miejsce na zwieńczenie największego cyklu imprez triathlonowych w Polsce i podsumowanie rezultatów uzyskanych przez zawodników w prestiżowym i pełnym sportowych emocji sezonie – dodaje.

Wśród uczestniczek i uczestników tegorocznej edycji Prime Food Triathlon Przechlewo będą m.in. Justyna Lesiecka, zwyciężczyni Triathlonu Szczecin 2016, Ewelina Nowak, która zajęła II miejsce w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Przechlewie, a także czołowi polscy triathloniści tacy, jak Kacper Adam czy Łukasz Kalaszczyński. To tylko niektóre z wielu ciekawych nazwisk, które pojawią się na starcie.

Moc atrakcji dla kibicĂłw

Oprócz sportowych zmagań, organizatorzy przygotują liczne atrakcje dla odwiedzających (m.in. w ramach projektu #Tripaka #Przechlewo). Na wszystkich kibiców i gości czekać będą: konkursy kibicowania i typowania, zajęcia sportowe w KaNaMa strefa fitness, pokazy (zumby i latających papci Fly-Board.pl), a na najmłodszych – zabawy sportowe przygotowane przez Akademię Piłkarską Junior Football Academy. Jedną z największych atrakcji będzie z kolei koncert zespołu szantowego Ryczące Dwudziestki. Odbędzie się on w sobotę o godz. 19 na scenie głównej.

– Muzyczne podsumowanie pierwszego dnia zawodów to już stały punkt harmonogramu imprezy. W wydarzeniu biorą udział nie tylko triathloniści i kibice, ale również okoliczni mieszkańcy, którzy chętnie wspierają zawodników podczas całych weekendowych zmagań – mówi Paweł Nowak z Prime Food. – Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania. To doskonała okazja, by miło spędzić czas w gronie przyjaciół, bliskich oraz pozostałych pasjonatów sportu i dobrze się bawić – dodaje.

Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 będzie miał również wymiar charytatywny – podczas imprezy odbędą się m.in. Dzień Krwiodawstwa, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności, odsłona akcji #dobropowraca oraz zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”.

Start i meta zawodów sportowych zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Etap pływacki będzie rozgrywany w jeziorze Końskim, a etap kolarski na trasie Przechlewo – Rzeczenica. Całość zakończy bieg po okolicznej trasie. Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć też na fanpage’u Triathlon Przechlewo na portalu Facebook.