#Tribohaterzy na start już w ten weekend

694 1024 GOODVALLEY Triathlon Przechlewo
  • 0

Prawie 900 zawodników z cał‚ej Polski i zza granicy weźmie udział w Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Najstarszy z nich będzie miał aż 75 lat, a najmł‚odszy jedynie 16. Odwiedzający Przechlewo w pierwszy weekend wrześ›nia, oprócz potężnej dawki sportowych emocji na zakończenie cyklu Enea Tri Tour, będa mogli liczyć na moc dodatkowych atrakcji i niepowtarzalną rodzinną atmosferę™.

Czołowi zawodnicy i miłoś›nicy triathlonu spotkają się w Przechlewie już po raz czwarty w historii. Będą oni rywalizować na trzech dystansach indywidualnych: 112,99 km (tzw. „połówce”€), 56,5 km (tzw. „ćwiartce”€) oraz 28,25 km (czyli „sprincie”€) oraz jednym drużynowym (56,5 km). Do walki o najwyższe sportowe cele zagrzewać‡ ich będą wspaniali kibice, z których słynie Przechlewo.

„Atmosfera podczas weekendowych zawodów bę™dzie naprawdę gorą…ca i prawdziwie mistrzowska, nie tylko ze względu na sportową… rywalizację, ale również wspaniał‚y doping kibiców i wolontariuszy” – zapowiada PaweŁ Nowak, prezes zarzą…du firmy Prime Food i jeden z organizatorów. „Cieszę się™, że tak wielu #Tribohaterów wystartuje w Przechlewie i mam nadzieję™,że jak co roku wyjadą oni stą…d z niezapomnianymi wspomnieniami i chęcią ponownego startu w przyszł‚ym roku” – dodaje.

Prestiżowe mistrzostwa

W ramach zawodów w Przechlewie odbędą się także Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour.
W Przechlewie wył‚onimy najlepszych zawodników spoza grupy PRO, którzy zajmowali najwyższe lokaty w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie” – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. „Wrześ›niowe zawody cechuje wyjątkowa atmosfera i bardzo dobra organizacja. Z tego powodu Przechlewo to doskonałe miejsce na zwię„czenie najwię™kszego cyklu imprez triathlonowych w Polsce i podsumowanie rezultatów uzyskanych przez zawodników w prestiżowym i pełnym sportowych emocji sezonie” – dodaje.

Wśród uczestniczek i uczestników tegorocznej edycji Prime Food Triathlon Przechlewo będą m.in. Justyna Lesiecka, zwyciężczyni Triathlonu Szczecin 2016, Ewelina Nowak, która zaj곂a II miejsce w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Przechlewie, a także czoł‚owi polscy triathloniś›ci tacy, jak Kacper Adam czy Łukasz Kalaszczyński. To tylko niektóre z wielu ciekawych nazwisk, które pojawią się na starcie.

Moc atrakcji dla kibiców

Oprócz sportowych zmagań, organizatorzy przygotują liczne atrakcje dla odwiedzają…cych (m.in. w ramach projektu #Tripaka #Przechlewo). Na wszystkich kibiców i goś›ci czekać będą: konkursy kibicowania i typowania, zaję™cia sportowe w KaNaMa strefa fitness, pokazy (zumby i latają…cych papci Fly-Board.pl), a na najmł‚odszych:€“ zabawy sportowe przygotowane przez Akademię Piłkarską Junior Football Academy. Jedną z najwię™kszych atrakcji bę™dzie z kolei koncert zespołu szantowego Ryczące Dwudziestki. Odbe™dzie się on w sobotę o godz. 19 na scenie głownej.

Muzyczne podsumowanie pierwszego dnia zawodów to już stał‚y punkt harmonogramu imprezy. W wydarzeniu biorą udział nie tylko triathloniści i kibice, ale również okoliczni mieszkań„cy, którzy chę™tnie wspierają zawodników podczas cał‚ych weekendowych zmagań” – mówi Paweł Nowak z Prime Food. „Zapraszam wszystkich do wspólnego ś›wię™towania. To doskonała okazja, by mił‚o spędzić‡ czas w gronie przyjaciół‚, bliskich oraz pozostałych pasjonatów sportu i dobrze się bawić” – dodaje.

Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 będzie miał również wymiar charytatywny, podczas imprezy odbęda się m.in. Dzień Krwiodawstwa, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywnoś›ci, odsł‚ona akcji #dobropowraca oraz zbiórka kilometrów w ramach akcji „€žNaszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”€.

Start i meta zawodów sportowych zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Etap pływacki bę™dzie rozgrywany w jeziorze Koń„skim, a etap kolarski na trasie Przechlewo -“ Rzeczenica. Całość zakoń„czy bieg po okolicznej trasie. Szczegół‚y na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć też na fanpage’™u Triathlon Przechlewo na portalu Facebook.