Prime Food Triathlon Przechlewo z dodatkowymi atrakcjami

887 588 Triathlon Przechlewo
  • 0

Konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, zabawy sportowe dla dzieci to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekają na kibiców podczas zbliżającego się Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Impreza będzie miała również charytatywny wymiar – podczas niej odbędą się: Dzień Krwiodawstwa, odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności czy zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie, poprzez rower i bieganie”.

Wielkie święto triathlonu i dobrej zabawy odbędzie się nad jeziorem Końskim w dniach 3-4 września 2016. wspaniała rodzinna atmosfera oraz liczne atrakcje przyciągną do Przechlewa setki zawodników i kibiców.

Kibicowanie z atrakcjami

Tradycyjnie w Przechlewie odbędzie się konkurs kibicowania. W tym roku będą mogli wziąć w nim udział nie tylko sympatycy triathlonu, ale również wolontariusze.

– Wielu triathlonistów wyjeżdża z Przechlewa z niezapomnianymi wspomnieniami właśnie dzięki gorącemu dopingowi kibiców i wolontariuszy. W tym roku postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić osoby zaangażowane w przygotowanie imprezy, które będą wspierać zawodników na trasie – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów. – Jestem przekonany, że żywiołowe wsparcie kibiców da Tribohaterom siłę i energię do pokonywania malowniczej, choć wymagającej trasy oraz walki o jak najwyższe cele – dodaje.

Zgłoszenia do konkursu kibicowania odbywają się drogą mailową (do 2.09.2016 pod adresem office@primefood.com.pl z dopiskiem „Konkurs kibicowania”). Podczas imprezy rozegrane zostaną rĂłwnieĹź konkursy typowania wynikĂłw – w sobotę dla „połówki” i w niedzielę dla „ćwiartki”, w ktĂłrych nagrodami będą rowery szosowe. Przed zawodami wszystkich uczestnikĂłw rozgrzeje ekipa latających papci Fly-Board.pl, ktĂłra wykona efektowny pokaz na jeziorze Końskim. Nie zabraknie rĂłwnieĹź pokazĂłw zumby i atrakcji dla dzieci od Junior Football Academy Przechlewo. Tegoroczną nowością będzie sobotnia strefa fitness przygotowana we współpracy z Fitness Club KaNaMa. Kibice będą mogli znaleźć w niej przyrządy do treningu funkcjonalnego i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Sportowe pomaganie

Podczas Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 odbędzie się wiele charytatywnych inicjatyw. Jedną z nich będzie niedzielny Dzień Krwiodawstwa przygotowany we współpracy z Człuchowskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi. Na terenie imprezy pojawią się również przedstawiciele Chojnickiego Banku Żywności oraz uczestnicy akcji #dobropowraca, polegającej na zbiórce sprzętu sportowego rzecz podopiecznych człuchowskiego domu dziecka. Z kolei w zawodach sportowych nie zabraknie zawodników ZKS „Contra”, którzy będą „zbierać” kilometry w ramach akcji „Naszym celem pomaganie, poprzez rower i bieganie”.

– Każdy, kto w weekend 3-4 września odwiedzi Przechlewo będzie mógł zobaczyć na trasie ponad 800 Tribohaterów, miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a przy tym zrobić coś dobrego dla siebie i dla innych. Zapraszam wszystkich do wspólnego udziału w wielkim święcie triathlonu i dobrej zabawy. Gwarantujemy niezapomniane sportowe emocje i moc pozytywnych wrażeń – dodaje Paweł Nowak z Prime Food.

Mistrzowskie zmagania

Zmagania indywidualne zostaną rozegrane na trzech dystansach: 112,99 km (tzw. „połówka”), 56,5 km (tzw. „ćwiartka”) oraz 28,25 km (czyli „sprint”), a drużynowe na dystansie 56,5 km. W Przechlewie odbędą się także Mistrzostwa Enea Tri Tour, które pozwolą wyłonić najlepszych zawodników tegorocznego sezonu triathlonowego. Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Etap pływacki będzie rozgrywany na jeziorze Końskim, a etap kolarski na trasie Przechlewo – Rzeczenica. Całość zakończy bieg po okolicznej trasie. Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć też na fanpage’u Triathlon Przechlewo na portalu Facebook.