Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 w liczbach

864 576 Triathlon Przechlewo
  • 0

Ponad 1700 kg owoców (arbuzów, bananów i pomarańczy) oraz ponad 5800 litrów wody i soku potrzebowali uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. W zawodach odbywających się w pierwszy weekend września wystartowało łącznie ponad 700 #Tribohaterów, których dopingowało liczne grono kibiców i 250 wolontariuszy.

Uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 sprawdzili się w różnych konkurencjach (pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu) na 3 dystansach indywidualnych (28,25 km, 56,5 km i 112,99 km) oraz 1 dystansie drużynowym (56,5 km). Rywalizacja była bardzo wyrównana i ciekawa. Przykładowo, pierwszy na mecie w niedzielę, Piotr Ławicki, wyszedł z wody zaledwie 2-sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem – Kacprem Adamem. Na dystansie rowerowym lepszy czas uzyskał drugi triathlonista, jednak ostatecznie nie udało mu się dogonić zwycięzcy. Emocji sportowych nie brakowało również na pozostałych dystansach.

Silne wsparcie

Triathloniści na bieżąco uzupełniali stracone płyny i kalorie, zużywając (oprócz wspomnianych wcześniej owoców i wody) aż 2094 szt. żeli, 1596 szt. izotoników oraz 1060 szt. batonów. W strefie finishera czekała na nich niezliczona ilość pizzy, hamburgerów, hot-dogów, złocistego trunku oraz ponad 18 kg ciasta. Nieocenionym wsparciem był dla nich również doping kibiców, a także niezwykle zaangażowanych grup wolontariuszy, którzy dodawali sił na każdym kilometrze sportowych zmagań.

– Startowałem w zawodach i wiem, jak bardzo dużym wsparciem okazali się być wolontariusze. Dziękuję im, a także zawodnikom, kibicom i mieszkańcom za stworzenie atmosfery prawdziwego triathlonowego święta – mówił Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. – Podziękowania kieruję również w stronę władz samorządowych, wszystkich służb, współorganizatorów, sponsorów i partnerów. Cieszę się, że razem stworzyliśmy zespół i zorganizowaliśmy imprezę, która jeszcze na długo pozostanie w pamięci pasjonatów triathlonu – dodał.

Trudno wyobrazić sobie również zawody bez odpowiedniego zaplecza technicznego. W tym celu wykorzystano m.in. 2 km płotów i 350 m dywanów (licząc te na starcie i na mecie). Rozwieszono też niezliczoną ilość bannerów reklamowych i taśmy ogrodzeniowej.

Pracowity sezon

Prime Food Triathlon Przechlewo zwieńczył największy w Polsce cykl imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane zostały Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour, w ramach których wyłonione zostały najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy spoza grupy PRO (spośród zdobywców najwyższych lokat w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie).

– Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy zaprezentowali wspaniałą formę w tym pracowitym sezonie. W ramach cyklu Enea Tri Tour odbyło się łącznie 6 głównych imprez w różnych lokalizacjach: Sierakowie, Charzykowy, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy-Borównie i Przechlewie. W całym cyklu wzięło udział niemal 10 tys. zawodników z 41 krajów, z czego ponad 70% z nich startowało w więcej niż 1 imprezie. Nie zabrakło też kibiców, co bardzo cieszy. Mimo końcówki sezonu triathlonowego przygotowujemy się już do kolejnego roku, planując imprezy w Sierakowie czy Poznaniu – podsumował Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour.

Moc pomagania

Wśród dodatkowych atrakcji odbywających się podczas imprezy były: koncert zespołu Ryczące Dwudziestki, konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, pokazy zumby i flyboardów oraz zabawy dla dzieci. Wydarzenie miało również wymiar charytatywny – zorganizowane zostały: odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności, zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”, Dzień Krwiodawstwa. W ramach ostatniej inicjatywy przygotowanej we współpracy z Człuchowskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi 16 z 28 chętnych osób oddało w krwiobusie 7,010 litrów krwi. Kibice pokazali więc, że mają nie tylko wielkie serca do dopingowania, ale również pomagania.

Jak zapowiedział Paweł Nowak z Prime Food, kolejna edycja Prime Food Triathlon Przechlewo odbędzie się za rok. – Zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 planujemy rozpocząć jesienią. Z okazji piątej, jubileuszowej edycji imprezy będziemy przygotowywać wiele ciekawych atrakcji i jeszcze więcej niespodzianek w okresie przygotowań. Już teraz serdecznie zapraszam do wszystkich do wspólnego trenowania, kibicowania i startowania o tytuł #Tribohatera – dodał.

Zdjęcia z imprezy można znaleźć TUTAJ.

Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 w liczbach
• Ponad 700 zawodników na wszystkich dystansach

Wykorzystano:
• 5583 litrów wody
• 300 litrów soku pomarańczowego i jabłkowego
• 18,2 kg ciasta
• Niezliczoną ilość hamburgerów, hot-dogów, pizzy i piwa (dla zawodników, wolontariuszy, służb, kibiców)

• 370 kg arbuzów
• 567,4 kg bananów
• 785 kg pomarańczy

• 1596 szt. izotoników
• 2094 szt. żeli
• 1060 szt. batonów
… i wiele innych! 🙂

Postawiono/wywieszono/położono:
• 2 km płotów
• Niezliczoną ilość bannerów i taśmy ogrodzeniowej
• 350 m dywanów (licząc dywany na starcie i na mecie)

Imprezę wspierało:
• 250 wolontariuszy
• Wielu przedstawicieli służb medycznych, mundurowych i porządkowych