Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 w liczbach

864 576 GOODVALLEY Triathlon Przechlewo
  • 0

Ponad 1700 kg owoców (arbuzów, bananów i pomarań„czy) oraz ponad 5800 litrów wody i soku potrzebowali uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. W zawodach odbywających się w pierwszy weekend wrześ›nia wystartował‚o łącznie ponad 700 #Tribohaterów, których dopingował‚o liczne grono kibiców i 250 wolontariuszy.

Uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 sprawdzili się w różnych konkurencjach (pł‚ywaniu, jeździe na rowerze i bieganiu) na 3 dystansach indywidualnych (28,25 km, 56,5 km i 112,99 km) oraz 1 dystansie drużynowym (56,5 km). Rywalizacja był‚a bardzo wyrównana i ciekawa. Przykładowo, pierwszy na mecie w niedzielę™, Piotr Ławicki, wyszedł‚ z wody zaledwie 2-sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem – Kacprem Adamem. Na dystansie rowerowym lepszy czas uzyskał drugi triathlonista, jednak ostatecznie nie udał‚o mu się dogonić zwycię™zcy. Emocji sportowych nie brakował‚o również na pozostałych dystansach.

Silne wsparcie

Triathloniści na bieżąco uzupełniali stracone pł‚yny i kalorie, zużywają…c (oprócz wspomnianych wcześniej owoców i wody) 2094 szt. żeli, 1596 szt. izotoników oraz 1060 szt. batonów. W strefie finishera czekał‚a na nich niezliczona ilość pizzy, hamburgerów, hot-dogów, zł‚ocistego trunku oraz ponad 18 kg ciasta. Nieocenionym wsparciem był dla nich również doping kibiców, a także niezwykle zaangażowanych grup wolontariuszy, którzy dodawali sił na każdym kilometrze sportowych zmagań.

Startowałem w zawodach i wiem, jak bardzo dużym wsparciem okazali się być wolontariusze. Dzię™kuję im, a także zawodnikom, kibicom i mieszkańcom za stworzenie atmosfery prawdziwego triathlonowego ś›wię™ta” –“ mówił Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współ‚organizator imprezy. „Podzię™kowania kieruję również w stronę władz samorządowych, wszystkich służb, współorganizatorów, sponsorów i partnerów. Cieszą się, że razem stworzyliśmy zespół i zorganizowaliśmy imprezę™, która jeszcze na dł‚ugo pozostanie w pamię™ci pasjonatów triathlonu” – dodał.

Trudno wyobrazić sobie również zawody bez odpowiedniego zaplecza technicznego. W tym celu wykorzystano m.in. 2 km płotów i 350 m dywanów (liczą…c te na starcie i na mecie). Rozwieszono też niezliczoną ilość bannerów reklamowych i taś›my ogrodzeniowej.

Pracowity sezon

Prime Food Triathlon Przechlewo zwieńczył największy w Polsce cykl imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane został‚y Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour, w ramach których wył‚onione został‚y najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy spoza grupy PRO (spośród zdobywców najwyższych lokat w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie).

„Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy zaprezentowali wspaniałą formę w tym pracowitym sezonie. W ramach cyklu Enea Tri Tour odbyło się ła…cznie 6 głównych imprez w różnych lokalizacjach: Sierakowie, Charzykowy, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy-Borównie i Przechlewie. W cał‚ym cyklu wzi곂o udział niemal 10 tys. zawodników z 41 krajów, z czego ponad 70% z nich startował‚o w więcej niż 1 imprezie. Nie zabrakł‚o też kibiców, co bardzo cieszy. Mimo końcówki sezonu triathlonowego przygotowujemy się już do kolejnego roku, planują…c imprezy w Sierakowie czy Poznaniu” – podsumował Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour.

Moc pomagania

Wśród dodatkowych atrakcji odbywają…cych się podczas imprezy był‚y: koncert zespoł‚u Ryczą…ce Dwudziestki, konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, pokazy zumby i flyboardów oraz zabawy dla dzieci. Wydarzenie miał‚o również wymiar charytatywny, zorganizowane zostały: odsł‚ona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności, zbiórka kilometrów w ramach akcji „€žNaszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”€, Dzień„ Krwiodawstwa. W ramach ostatniej inicjatywy przygotowanej we współpracy z Czł‚uchowskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi 16 z 28 chętnych osób oddał‚o w krwiobusie 7,010 litrów krwi. Kibice pokazali wię™c, że mają nie tylko wielkie serca do dopingowania, ale również pomagania.

Jak zapowiedział Paweł Nowak z Prime Food, kolejna edycja Prime Food Triathlon Przechlewo odbę™dzie się za rok. „Zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 planujemy rozpocząć jesienią. Z okazji pią…tej, jubileuszowej edycji imprezy bę™dziemy przygotowywać wiele ciekawych atrakcji i jeszcze wię™cej niespodzianek w okresie przygotowań„. Jużteraz serdecznie zapraszam do wszystkich do wspólnego trenowania, kibicowania i startowania o tytuł‚ #Tribohatera” – dodał‚.

Zdjęcia z imprezy można znaleźść TUTAJ.

Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 w liczbach
– Ponad 700 zawodników na wszystkich dystansach

Wykorzystano:
– 5583 litrów wody
– 300 litrów soku pomarańczowego i jabł‚kowego
– 18,2 kg ciasta
– Niezliczoną ilość hamburgerów, hot-dogów, pizzy i piwa (dla zawodników, wolontariuszy, służb, kibiców)

– 370 kg arbuzów
– 567,4 kg bananów
– 785 kg pomarańczy

– 1596 szt. izotonikńw
– 2094 szt. żeli
– 1060 szt. batonów
…i wiele innych! 🙂

Postawiono/wywieszono/położono:
– 2 km płotóww
– Niezliczoną ilość bannerów i taś›my ogrodzeniowej
– 350 m dywanów (liczą…c dywany na starcie i na mecie)

Imprezę wspierało:
– 250 wolontariuszy
– Wielu przedstawicieli służb medycznych, mundurowych i porzą…dkowych