Zakońyczło się święto triathlonu w Przechlewie

1024 575 GOODVALLEY Triathlon Przechlewo
  • 1

Bartosz Banach (na dystansie 112,99 km), Piotr Ławicki na (na 56,5 km) i Igor Siódmiak (na 28,25 km) zwyciężyli w Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Wśród pań na najwyższym stopniu podium stan곂y odpowiednio: Magdalena Lenz (dystans 112,99 km), Agnieszka Jerzyk (na 56,5 km) i Magdalena Wiśniewska (na 28,25 km). Tegoroczna impreza, będąca zwieńczeniem cyklu Enea Tri Tour, miała wysoką frekwencję (ponad 700 zawodników). Dopisali także kibice i wolontariusze, dzię™ki którym zawody miały niezapomnianą atmosferę.

Na odwiedzających Przechlewo w dniach 3-4 września 2016 czekały m.in. 2 dni sportowej rywalizacji. Zawodnicy sprawdzili się w różnych konkurencjach (pł‚ywaniu, jeździe na rowerze i bieganiu). W sobotę odbyły się zawody indywidualne na dystansie 112,99 km oraz 28,25 km, a z kolei w niedzielę na dystansie 56,5 km. Na tym samym dystansie rozegrane zostały również sztafety. W kategorii mężczyzn tryumfował zespół Kawa Kamp 1 w skł‚adzie: Artur Mieloch, Łukasz Kalaszczyń„ski i Marcin Kąsy.

Sportowe emocje

Organizacja zawodów był‚a bardzo dobra. Startowałem tutaj w zeszł‚ym roku i postanowił‚em pojawić się również w tym. Zwycięstwo zawsze cieszy, jednak najbardziej jestem zadowolony z pł‚ywania, bo to moja najsł‚absza dyscyplina. Cieszę się, że z wyścigu na wyś›cig pokonują swoje bariery i moja forma w wodzie jest coraz lepsza” – mówił pierwszy na mecie dystansu 112,99 km Bartosz Banach. Wtórowała mu Magdalena Wiśniewska, najlepsza wśród pań na 28,25 km: „To był dla mnie start na zakończenie sezonu. Zawsze mogł‚o pójść lepiej, ale jestem bardzo zadowolona ze startu. Bardzo podobały mi się zawody” – dodał‚a.

Zadowolony ze swojego wyniku był także Piotr Ławicki, najlepszy uczestnik niedzielnej rywalizacji na 56,5 km: „Nie spodziewałem się tak udanego startu. Jak zobaczył‚em czas na mecie, to był‚em w szoku, jednak dzisiejsze warunki pogodowe i trasa sprzyjały szybkiemu ściganiu. Jest to mój drugi raz w Przechlewie i przyznam, że z przyjemnością tutaj wracam” – powiedział zwycię™zca tuż po wbiegnię™ciu na metę™.

W zawodach wziął udział również Paweł Nowak, prezes zarzą…du firmy Prime Food i współorganizator imprezy. „Za nami wyjątkowy triathlonowy weekend. Jestem przekonany, że zawodnicy wyjeżdżają z Przechlewa z mnóstwem sportowych wspomnień i niezapomnianych wrażeń„. Kibice, mieszkań„cy i wolontariusze spisali się na medal, dodają…c #Tribohaterom sił na każdym kilometrze ich zmagań Dziękuję wszystkim i gratuluję wspaniał‚ej postawy” – mówił‚ Paweł Nowak. „Już teraz zapraszam wszystkich na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Zapisy planujemy rozpocząć jesienią i dotrzeć z informacją o świecie triathlonu i dobrej zabawy do jak najwię™kszego grona pasjonatów triathlonu, również tych, którzy tak licznie odwiedzili nas w tym roku. Z okazji pią…tej, jubileuszowej edycji imprezy będziemy planować też wiele ciekawych atrakcji i jeszcze wię™cej niespodzianek już w okresie przygotowań” – dodał‚.

Mistrzowskie podsumowanie

Prime Food Triathlon Przechlewo był‚ ostatnią imprezą w ramach najwię™kszego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane został‚y Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour.

Na zakończenie cyklu Enea Tri Tour w Przechlewie poznaliśmy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników spoza grupy PRO, którzy zajmowali najwyższe lokaty w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie” – mówił‚ Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. „Na szczegół‚owe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz mogą powiedzieć‡, że był to bardzo pracowity sezon, peł‚en sportowych emocji w różnych lokalizacjach: Sierakowie, Charzykowy, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy – Borównie i Przechlewie, które w mistrzowskim stylu zwieńczyło tegoroczny sezon” – podkreślił‚.

Niezapomniane wrażenia

Niesamowity klimat imprezy stworzyli również okoliczni i przyjezdni kibice oraz wolontariusze, dla których organizatorzy przygotowali moc dodatkowych atrakcji. Wśród nich był‚y: koncert zespoł‚u Ryczą…ce Dwudziestki, konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, pokazy zumby i flyboardów oraz zabawy dla dzieci. Impreza miała również wymiar charytatywny, zorganizowane zostały: Dzień Krwiodawstwa, odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności czy zbiórka kilometrów w ramach akcji „žNaszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”.

Wyniki można znaleźć wkrótce na stronie – http://sts-timing.pl/event/triathlon-przechlewo.