Sportowe lato – czas na Przechlewską Rundę!

1024 611 GOODVALLEY Triathlon Przechlewo
  • 0

Integracja w biegowo-triathlonowym gronie, rozgrzewka przed kolejnymi startami (w tym Prime Food Triathlon Przechlewo 2017), a przede wszystkim dobra sportowa zabawa – to tylko niektóre z wielu różnych celów, które będą przyświecać uczestnikom biegu Przechlewska Runda. Odbędzie się on 15 lipca 2017 o godz. 12:00, przy okazji Dni Przechlewa. Zapisy na zawody rozpoczęły się w maju.

Start imprezy organizowanej przez ZKS Contra i ekipę #TRIpaka Przechlewo zlokalizowany zostanie na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Zawodniczki i zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę po malowniczej okolicy, która będzie różniła się od etapu biegowego Prime Food Triathlon Przechlewo 2017.

Dlaczego Przechlewska Runda? Przede wszystkim dlatego, że chcemy pokazać wszystkim pasjonatom sportu ciekawe trasy biegowe w najbliższej okolicy – mówi Agnieszka Kwietniewska, współorganizatorka Przechlewskiej Rundy. – Jako zawodnicy ZKS Contra oraz ekipy #TRIpaka Przechlewo regularnie startujemy w imprezach sportowych w różnych częściach Polski. Uznaliśmy, że najwyższy czas uczynić Przechlewo również biegową stolicą regionu. Dostrzegamy, że wielu mieszkańców Przechlewa kocha triathlon oraz bieganie i mamy nadzieję, że dzięki Przechlewskiej Rundzie dołączy do nich jeszcze większa liczba osób. W zawodach może wystartować każdy uczestnik, który ma ukończone 16 lat i chce spróbować swoich sił na 10 km, a przy okazji dobrze się bawić – dodaje Agnieszka Kwietniewska.

Wpisowe na Przechlewską Rundę wynosi 40 zł, a limit uczestników to 200 osób. Każdy uczestnik otrzyma sportowy upominek oraz pamiątkowy medal. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Szczegóły można poznać na profilu wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1011137479022055/. Więcej informacji na temat biegu pojawi się wkrótce.

Okres wiosenno-letni zapowiada się w Przechlewie pracowicie. Równolegle trwają zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017, w tym klubowe mistrzostwa cyklu Tri Tour. Do 30 czerwca 2017 obowiązuje drugi etap „mistrzowskich” zapisów, w ramach którego zawodnicy z klubów, towarzystw, stowarzyszeń i zrzeszeń sportowych mogą skorzystać z obniżonej opłaty startowej na dystans 56,6 km oraz dystans 112,99 km. Rejestracja na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 potrwa do 18 sierpnia 2017, a impreza zostanie rozegrana w dniach 26-27 sierpnia 2017.