Przed nami szósta edycja Prime Food Triathlon Przechlewo

1024 682 GOODVALLEY Triathlon Przechlewo
  • 0

Już 6 listopada 2017 r. ruszą zapisy na Triathlon Przechlewo 2018. Tłumy Tribohaterów po raz szósty przyjadą do Przechlewa, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji w niepowtarzalnej atmosferze. Zawody odbędą się 25-26 sierpnia 2018 r. i jak zawsze towarzyszyć im będzie wyjątkowa oprawa, gorący doping kibiców oraz moc atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.

Jak co roku, na starcie nie powinno zabraknąć zarówno znanych i utytułowanych zawodników (w poprzednich edycjach startowali m.in. Agnieszka Jerzyk, Kacper Adam czy Łukasz Kalaszczyński), jak i triathlonowych amatorów. Wszystkich uczestników łączyć będzie jednak sportowa pasja i chęć sprawdzenia się na trasie zawodów.

 

Zawody „na szóstkę”

 

– Szósta edycja imprezy będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Z roku na rok podnosimy sobie poprzeczkę, czerpiąc z naszych dotychczasowych doświadczeń, a także wprowadzamy nowe rozwiązania – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. – Przyszłoroczna odsłona Triathlonu Przechlewo nie będzie częścią żadnego cyklu. Będzie natomiast zorganizowana bardziej samodzielnie, z jeszcze większym zaangażowaniem pracowników, członków Tripaki Przechlewo oraz lokalnej społeczności. Liczymy na to, że dzięki temu organizacja zawodów oraz niepowtarzalna atmosfera, z której słynie nasz triathlon, będą na jeszcze wyższym poziomie – dodaje.

Od czasu pierwszej edycji, która zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. za najlepszy debiut) impreza jest oceniana bardzo dobrze przez zawodników i kibiców, czego dowodem może być np. zdobycie tytułu „Najlepszej imprezy triathlonowej w Polsce 2016 r.”, przyznawanej przez użytkowników portalu Lepszytriathlon.pl.

Jest to piękny wyścig. Bardzo dobrze zorganizowany. Bardzo fajnie komponuje się z kalendarzem startów, więc myślę, że warto to wykorzystywać i pojawić się w przyszłym roku – zachęcał Kacper Adam, wielokrotny triathlonowy mistrz Polski, po ukończeniu poprzedniej edycji zawodów.

Pomaganie przez sport

 

Rywalizacja wśród triathlonistów rozegra się na jednym z 3 dystansów indywidualnych (28,25 km – sprincie, 56,5 km – ćwiartce i 112,99 km – połówce) lub 1 dystansie drużynowym (56,5 km). Do startu na dystansie sprinterskim dopuszczeni zostaną również zawodnicy w wieku 16-17 lat. W ramach imprezy planowane są również akcje charytatywne. W czasie zawodów zawodnicy ZKS Contra będą „zbierać” kilometry w ramach akcji „Naszym celem pomaganie, poprzez rower i bieganie”, a na terenie zawodów odbędą się akcja krwiodawstwa oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku (organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS). Dodatkowo, z każdego pakietu startowego część kwoty trafi do wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego.

 

– Listopadowy termin rozpoczęcia zapisów ma ułatwić zawodnikom optymalne zaplanowanie kalendarza  triathlonowych imprez. Wiem, że wielu z nich kończy sezon zawodami w Przechlewie, łącząc je z wypoczynkiem w malowniczej okolicy w gronie bliskich. – podkreśla Paweł Nowak, który sam co roku startuje w Przechlewie.

 

Więcej informacji na temat Prime Food Triathlon Przechlewo 2018 oraz formularz rejestracji będzie można znaleźć od 6 listopada 2017 r. na stronie www.triathlonprzechlewo.pl i profilu „Triathlon Przechlewo” na FB. Zapisy potrwają do 15 sierpnia 2018 r.