Koleżeński Trening Triathlonowy już w sobotę!

934 576 GOODVALLEY Triathlon Przechlewo
  • 0

Nawet kilkadziesiąt osób (z Przechlewa i okolic, Koszalina, Słupska i innych lokalizacji) może wziąć udział w najbliższym (29 lipca 2017) Koleżeńskim Treningu Triathlonowym. Dla znacznej części uczestników będzie on próbą generalną przed sierpniowym Prime Food Triathlon Przechlewo, a dla wszystkich – okazją do wymiany doświadczeń i integracji. Do jednego z trenujących trafi też niespodzianka – pakiet startowy na tegoroczne zawody w Przechlewie.

Uczestnicy sobotniego Koleżeńskiego Treningu Triathlonowego spotkają się o godz. 10 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. W planach będą mieli do pokonania „ćwiartkę”, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze po triathlonowej trasie oraz 10,55 km biegu. Zajęcia poprowadzi ekipa TRIpaka Przechlewo.

Triathlonowa zabawa

– Po pierwszej edycji RUNdy Przechlewskiej nie zwalniamy tempa. Tym razem zapraszamy wszystkich pasjonatów sportu z okolicy i nie tylko do udziału w Koleżeńskim Treningu Triathlonowym. Ma on charakter otwarty – może wziąć w nim udział każdy, kto czuje się na siłach i chce sprawdzić się w jednej, dwóch albo wszystkich trzech konkurencjach – mówi Agnieszka Kwietniewska, zawodniczka i  ekipy TRIpaka Przechlewo. – Trening to szansa, by przetestować swoją formę, a zarazem dobrze się bawić i poznać ciekawych ludzi – dodaje.

Po Koleżeńskim Treningu Triathlonowym odbędzie się wspólne grillowanie wraz z integracją i zabawą o pakiet startowy.  Całość potrwa ok. 5 godzin.

Stali bywalcy i debiutanci

Koleżeński Trening Triathlonowy odbywa się przed Prime Food Triathlon Przechlewo co roku. Udział w wydarzeniu to dla wielu ekip stały element przygotowań do głównych zawodów. W tym roku swoją obecność potwierdziły już: TRIpaka Przechlewo, TKKF Triathlon Koszalin oraz TriTeam Decathlon Słupsk.

– Planujemy udział w Koleżeńskim Treningu Triathlonowym, bo to dla nas tradycja. Nie wyobrażam sobie, aby nasi reprezentanci nie pojawili się w Przechlewie w sobotę – mówi Radosław Gudaniec, zawodnik i trener klubu TKKF Triathlon Koszalin. – Chętnie odświeżymy sobie trasę, poczujemy ducha sportowej rywalizacji, ale też wymienimy się doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami. Będzie to doskonałe przetarcie przed sierpniowymi zawodami i dopełnienie naszych startów w tym sezonie, w którym na koncie mamy już m.in. ME we Frankfurcie – dodaje.

Podobnego zdania jest Monika Setnik, zawodniczka i koordynatorka grupy TriTeam Decathlon Słupsk: – Na Koleżeńskim Treningu stawimy się po raz pierwszy w historii naszej ekipy i już teraz nie możemy doczekać się triathlonowych wrażeń. Zrobimy wszystko, by w sobotę pojawić się w Przechlewie i zobaczyć, gdzie za niecały miesiąc będziemy przecierać szlaki naszych triathlonowych karier. Trenujemy regularnie we współpracy z Aktywną Fabryką, by 26 sierpnia 2017 zmierzyć się z dystansem 28,25 km. Zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi, a także do kibicowania nam w drodze do celu – dodaje.

Zapisy na tegoroczny Prime Food Triathlon Przechlewo, a także klubowe mistrzostwa cyklu Tri Tour (rozgrywane w czasie triathlonowej imprezy, dedykowane zawodnikom z klubów, towarzystw, stowarzyszeń i zrzeszeń sportowych) potrwają do 18 sierpnia 2017. Zawody odbędą się w dniach 26-27 sierpnia 2017. Organizatorzy planują moc atrakcji dla uczestników i kibiców (m.in. konkurs typowania, kibicowania, pokazy, strefę EXPO).